(Technikai szám: 1012)

Működési Szabályzata

A Magyarországi Church of God Egyház


1.  Az Isten Gyülekezete ...


Keresztyén, Protestáns, Evangéliumi, Pünkösdi, Karizmatikus, Küldetés, Evangelizáló, Szervezett

2. ÁLTALÁNOS ALAPELVEK

    1. A Magyarországi Church of God Egyház (Isten Gyülekezete), továbbiakban MCOG Jézus krisztus egyetemes egyháza részeként, ezen belül a Nemzetközi Church of God tagjaként működik, közös hitvallás és szervezeti, és működési szabályzat alapján.
    2. A Szervezeti Szabályzat továbbiakban SZMSZ a keresztény életvitel, és gyülekezeti életrend fontosabb pilléreit foglalja össze a Szentírás alapján, jelenlegi látásunk és megismerésünk szerint. Az SZMSZ igyekszik megfelelni Krisztus teste építésének és századunk kihívásainak a Bibliában foglaltaknak megfelelően. Bibliai kijelentéseknek engedelmes újjászületett és a Szent-Szellem által betöltött egyén, ill. gyülekezet felelhet meg Isten akaratának. Jelenlegi legjobb meggyőződésünk szerint alávetjük magunkat a Hitvallás és Működési szabályzat irányelveinek, valamint az országos vezető szerveknek. Csak így lehet egyén vagy gyülekezet a MCOG tagja.
    3. A MCOG valamennyi a földön élő újjászületett és bibliai normák szerint élő evangéliumi kereszténnyel szeretet kapcsolatra törekszik.
    4. A MCOG két fő feladatban látja tevékenységét. 1. Tagjainak, és gyülekezeteinek az egyéni szentségben való növekedését. 2. A Nagy Missziós parancsnak engedelmeskedve az evangélium hirdetését, új gyülekezetek alapítását. Ezentúl Krisztus Szeretetével lelki, szociális, kulturális, oktatási munkával szolgálni a minket körülvevő társadalomban.
2.5 A MCOG mint Istentől elhívott közösség működését Gyülekezetekben, szórványokban, házi csoportokban, helyi, és országos vezető szervekben, intézményekben végzi.
2.6 A MCOG Egyház más Egyházakkal hivatalos kapcsolatot csak az országos vezetőség tudtával építhet.

2.7 A MCOG igyekszik a mindenkori Magyar Kormánnyal a bibliai normák szerinti jó kapcsolatot kialakítani.


3. A MCOG VAGYONI HELYZETE  
    1. A MCOG jogi személy, mely a Komárom-Esztergom Megyei bíróságon lett bejegyezve, a Pk.60.041.2000.6 számú értesítés alapján „MAGYARORSZÁGI CHURCH OF GOD” néven 1290. nyilvántartási szám alatt, mint Egyház.
    2. A jelenlegi kezdeti időszakban még egyetlen gyülekezet sem működik önálló jogi személyként, de a későbbiekben, ha azt a gyülekezetek taglétszáma indokolja, valamint megszilárdult helyi vezetőséggel rendelkezik lehetséges. Ennek létrejöttéig a jogi képviseletet az országos vezetőség látja el.
    3. Önálló gyülekezetnek tekinthető az a közösség, amely
  • legalább 25-fős taglétszámú
  • önálló, felelős vezetői vannak
  • alapvető anyagi működése nem függ más közösségtől
  • önmagát, hatóságok és társegyházak előtt önállóan képviselni képes, valamint erre az országos vezetés részéről felhatalmazást kap
    1. Önálló jogi személyként működő gyülekezet teljes jogi, és anyagi felelőséggel tartozik minden döntéséért.
    2. A még gyülekezetnek nem tekinthető kisebb közösségeket szórványoknak, házi csoportoknak nevezzük. Vezetésüket, pásztorlásukat, amennyiben még nincs helyi szolgáló egy területileg illetékes gyülekezet látja el.
    3. A MCOG egészének, és gyülekezeteinek minden ingatlan tulajdona fölött a tulajdonosi jogokat az Országos Elöljáróság továbbiakban OE gyakorolja, míg a haszonélvezeti jogokat a helyi gyülekezet ügyintéző szerve a presbitérium. Kivételt képez ez alól, ha egy független gyülekezet már meglévő ingatlannal együtt csatlakozik Egyházunkhoz, vagy már önálló jogi személyiséggel rendelkező gyülekezet saját erőforrásból épít vagy vásárol ingatlant. A MCOG bármely ingatlanjának megvásárlásához, eladásához, vagy jelentős funkciót megváltoztató átalakításához az országos vezetőség engedélye szükséges, valamint a haszonélvezeti jogokat gyakorló gyülekezet vezető szervéé.

3.7 A Közösség neve MAGYARORSZÁGI CHURCH OF GOD EGYHÁZ
Székhelye: 4027 Debrecen, Nádor utca 4.
Tel. sz.:  06-20-369-4754
Email: csaba.tenkely@gmail.com
Képviselője:  Tenkely Csaba
Képv. Cime:  4251 Hajdúsámson, Ibolya u. 30.sz.


4. A GYÜLEKEZET
    1. A Gyülekezeti élet alapjai
A MCOG tagjai hivő életüket helyi gyülekezetekben, házi-csoportokban, szórványokban gyakorolják.Egy-egy város illetve nagyobb település területén több gyülekezet is működhet, ugyanakkor egy helyi gyülekezetbe több helyiségből való hivők is tartozhatnak. Minden MCOG-hoz tartozó tag, valamelyik helyi gyülekezetnek tagja is kell legyen.
      1. Gyülekezeteink megtért, újjászületett, bemerített, Szent-Szellem-től betöltött hivők testvéri közössége, mely élő testként épül fejlődik a Fő Jézus Krisztus irányítása alatt. Minden tag saját elhívása szerinti munkájával hozzájárulva a növekedéshez.
    1. Gyülekezeti tagság.
      1. A MCOG-ban azok a személyek lehetnek tagok
- akik újszövetségi értelemben keresztényeknek vallják magukat,: megtérés, szellemi megújulás, bemerítkezés )
- akiknél határozottan felismerhető a szándék, hogy a bibliai tanításnak megfelelően cselekedjenek és éljenek
  • Akik a MCOG rendjével, felépítésével és céljaival, úgy ahogyan azok hivatalosan kinyilvánítattak egyetértenek.
      1. Azok a személyek, akik a MCOG tagjai kívánnak lenni, az általuk látogatott helyi gyülekezet lelkipásztoránál felvételi kérelmet nyújtanak be szóban vagy írásban.
      2. amennyiben a kérelmező a tagság 4.2.1. pontban megnevezett feltételeknek megfelel, felvehető a gyülekezetbe. Ehhez egy rendszeres istentiszteleti alkalomhoz kapcsolódó tagfelvételt kell kitűzni, melyen a gyülekezet a lelkipásztor javaslatára felveszi a kérelmezőt taggá.
        1. Minden gyülekezeti tag egyenjogú. Részt vehet a Gyülekezet összejövetelein, közös tanácskozásain, ott javaslatot tehet és szavazhat. Megválasztása illetve megbízása esetén szolgálatokat végezhet és tisztséget tölthet be.
      1. A MCOG a tagságon túlmenően az alkalmait látogató vendégeket és barátkozókat is támogatja.
      2. A választójog, valamint tisztségek viselése azonban csak a tagokat illeti meg.
      3. A helyi gyülekezeti tagság egyben országos tagságot is jelent.
    1. Tagság megszűnése
      1. A tagság megszűnik a tag halála, önkéntes kilépés vagy a MCOG-ból való kizárás esetén.
      2. Egy tag önkéntes kilépése mindenkor a szolgálatban lévő lelkipásztor felé történő írásbeli tájékoztatást követően történhet meg. Ha a nyilatkozatot tevő személy nem vonja vissza egy hónapon belül a döntését, ezen idő leteltével hatályba lép.
      3. A mennyiben a gyülekezeti rendnek megfelelően egy tag kizárására kerül sor, ez rendszerint az adott gyülekezet egyik „ügyintéző” gyűlésén következik be. A gyülekezet pásztora, vezetője vezeti le az eljárást.

4.4. Gyülekezeti összejövetelek
      1. A gyülekezeti életgyakorlat meghatározó jelentőségű alkalmai lehetőség szerinti a vasárnapi Istentisztelet, ahol meghatározó jelentőségű igehirdetések hangzanak el .A gyülekezet együtt dicsőíti- imádja Istent énekben, imában, személyes testvéri beszélgetés lelki gondozás ( bátorítás, tanácsadás, vigasztalás, szeretetközösség, felelősség vállalás ,intés, bűnrendezés, stb. )
      2. Hetenkénti vagy havi rendszerességgel megtartandó összejövetelek.
  • evangélizációk,- bármilyen olyan jellegű megmozdulás, mely a kívülállók számára Isten szeretetét az evangéliumot eljuttatja.
  • ez lehet zenés igehirdetéssel egybekötött evangélizáció épületben, vagy utcán, esetleg erre a célra felállított sátorban
  • rászorulók, hátrányos helyzetűek segítése
  • börtönben, kórházban, oktatási intézményben, honvédségnél folytatott tevékenység.
  • Űrvacsorai közösség (kenyértörés) az adott gyülekezet rendje szerint, de legalább havi rendszerességgel. Az Űrvacsorai közösségben a gyülekezet rendezett életű tagjai vehetnek részt, valamint más közösségekből való megtért újjászületett vendégek. Minden tag maga felelős azért, hogy csak megtisztult szívvel részesüljön a jegyekben. Nyilvánvalóan rendezetlen életű tagot a vezetők kell figyelmeztessék és eltiltsák.
  • gyerek foglakozás, a gyerekek számára a felnőttekével egyenértékű, korcsoportonkénti, koruknak megfelelően kialakított bibliai tanítás és közösségi élet.
  • ifjúsági munka- a fiataloknak heti rendszerességgel, tartalmas foglalkozások.
  • bibliaismereti oktatás-bibliaiskola A Bőséges élet alapfokú bibliaiskola elvégzése minden új megtért részére ajánlatos
  • az igei tanítást végzők részére, amennyiben nem rendelkeznek teológiai végzettséggel az MIP program elvégzése kötelező
  • zártkörű közösségi óra havi rendszerességgel, a belső ügyek megbeszélésére, közösség gyakorlására.
  • szolgálók összejövetele (presbitérium, diakónia, különböző szolgálati területek vezetői )
      1. Esetenkénti szolgálatok összejövetelek
  • bemerítés, a megtérés és újjászületés megvizsgálásán túl a bemerítendő kapjon tanítást a hivő élet alapjairól, a bemerítés tartalmáról és a gyülekezeti tagság velejáróiról , kötelezettségeiről. Itt is ajánlatos a bőséges élet tanfolyam elvégzése, majd kerüljön sor a bemerítésre és tagfelvételre.
  • gyermekbemutatás, A szülők kérésére gyermekbemutatási és megáldási alkalom, elsősorban csecsemők részére
  • mennyegző, A házasság megáldása amennyiben a házasulandók valóban az Úrban vállalják egymást. Fontos a megelőző tanítás felkészítés.
  • temetés, Az evangélium vigasztalását átadva megemlékezni a gyülekezet halottairól.
  • lelki munkások beiktatása, szolgálati felkenetése, megáldása
4.4.4. Egyéb Gyülekezeti alkalmak 
  • Országos Közgyűlés, évente egyszer
  • Országos prédikátorgyűlés, évente egyszer
  • Országos Vezetőségi gyűlés évente négyszer
  • regionális konferenciák
  • országos. ill. regionális női, férfi, ifjúsági találkozók
  • ünnepi (egyházi évhez kötődő összejövetelek
  • kirándulások, táborok, túrák, kötetlen testvéri együttlétek
4.4.5. Az összejövetelek rendjét a fentiek figyelembevételével a gyülekezetek régiók önállóan alakítják ki.

4.4.6. A gyülekezet tevékenységi köre kiterjedhet az evangélium átadásának szolgálatában, az 1990. évi IV törvény alapján különböző egyházi tevékenységekre, mint pl. (újságírás és terjesztés könyvkiadás, könyvterjesztés, médiában való szereplés, műsorkészítés, TV, rádió, sajtó)

    1. A Gyülekezet anyagi ügyei. 
4.5.1. A MCOG Egyház, és annak gyülekezetei anyagi szükségletét elsősorban tagjai önkéntes adományából fedezi. Ugyanakkor elfogad adományokat jogi személyektől, jogi személyiség nélküli, nemzeti ill. nemzetközi szervezetektől. A külső támogatás azonban csak kiegészítő jellegű lehet, és semmiképp nem jogosítja fel az adakozót a gyülekezet belső életébe való beleszólásra.
Céladomány elfogadása esetén , az valóban csak az adakozó által meghatározott cél elérésére használható fel.
Minden nemű támogatás csak a vonatkozó vám-, adóügyi és banki előírásoknak megfelelő szabályok betartása mellet fogadható el.
Nem hozzuk nyilvánosságra az egyéni adományokat, ill. nem ellenőrizzük annak mennyiségét személyre szabottan, csak kollektívan.
4.5.2. A befolyt adományok ill. perselypénz kezelésére két személyt kell megbízni, akik nem állhatnak egymással rokoni kapcsolatban. A perselypénzt minden esetben két személy kell megszámolja és a bevételezést aláírásával igazolja.
A könyvelésre és egyéb pénzügyi mozgások kezelésére felelős pénztárost kell megbízni, aki lehetőleg rendelkezzen pénzügyi, vagy könyvelői gyakorlattal
A pénztáros Köteles negyedévenként a tagság előtt pénzügyi beszámolót tartani.
Továbbá pénztárellenőrt kell megbízni, aki havi rendszerességgel ellenőrzi a könyvelést.
4.5.3. A helyi gyülekezetek bevételük 10%-t továbbutalják a központ támogatására, havi rendszerességgel.
4.5.4. A MCOG látásához és elhívásának betöltéséhez tartozik, hogy nélkülöző tagjain és más emberi szükségletek betöltésén erejéhez mérten segítsen. Kiemelten özvegyek, árvák, tekintetében valamint természeti katasztrófák esetén. Ennek érdekében ajánlatos a gyülekezetek bevételük további 10 %-t ezen célok támogatására elkülönítve kezelni.
4.5.5. Különös tekintettel a missziómunka folyamatosságának biztosítása érdekében gyülekezeteink további 10 %-ot különítenek el melyet csak kifejezetten missziós célokra használnak fel.
4.5.6. Ha valaki szabad akaratából pénzt, vagyontárgyat, vagy ingatlant ajándékoz a MCOG Egyház, vagy valamelyik Gyülekezete részére, az utána a közösség vagyonát képezi, és azt a későbbiekben semmilyen körülmények miatt nem követelheti vissza. Amennyiben valamelyik helyi gyülekezet távozik a MCOG sorából, vagy más néven új Gyülekezetet alapít, anyagi kártérítési igénnyel nem léphet fel.
4.5.7. A központi számláról finanszírozható rendezvények, kiadások
- OE ülések útiköltségei, egyéb dologi kiadásai
- konferenciák, továbbképzések
- egyházi személyek illetményei, valamint azok járulékai
- országos szervezésű evangélizációk
- építések, felújítások, korszerűsítések

4.5.8. Az országos számlán lévő pénzért az OE képviselőjeként az országos elnök, és titkár felel.

    1. A Gyülekezet vezetése és szolgálattevői 
4.6.1. A szolgálattevők nem csak lelkipásztorokból állnak, ahogy azt a legtöbb egyház gyakorolja, hanem az 1.Kor.12.28 alapján szükség van apostolokra, akik új gyülekezeteket alapítanak, majd vezetőket neveznek ki a működő gyülekezetek vezetésére, prófétákra, evangélistákra, pásztorokra, akik felelőséggel tartoznak Isten, és emberek előtt egy –egy gyülekezetért. Ezen hivatalok között a biblia nem tesz rangbeli különbséget, hanem egyenrangú szolgálókként munkálkodnak össze Krisztus teste építéséért, és működéséért. A gyülekezetek biblikus működéséhez Istentől elhívott, hűséges, érett és a tagság többségének bizalmát bíró vezetésre van szükség. A vezetés feladata, az Istentől való látás, útmutatás célkitűzés elnyerése a gyülekezet életére vonatkozóan, vigyázva és őrködve az Igei alapon való megmaradásra. Továbbá a vezetés feladata, hogy a tagok is kivegyék részüket Istentől kapott ajándékaik mértéke szerint Krisztus testének építéséből.
Aki vezet, úgy vezessen, mint aki szolgál.

4.6.1.1. Lelkipásztori tisztség

A felkent lelkipásztori tisztséghez minimum három év prédikátori gyakorlat szükséges.
Felkent lelkipásztor csak az az elhívott lehet, aki prédikátori tisztségben már bizonyított és azután lett felszentelve pásztorrá, hogy szolgálata során megerősítést nyert és a szükséges szellemi ,- lelki érettségre eljutott.
Lelkipásztort az országos elnök, vagy megbízottja állítja szolgálatba az OE jóváhagyásával. A lelkipásztor kinevezésével kapcsolatban az OE-nek vétójoga van.
Egy-egy helyi gyülekezetben elsősorban a lelkipásztor hordoz felelőséget Isten és emberek előtt. Jogi személyiségű Gyülekezetben ő a jog előtti , valamint társközösségek és hivatalos szervek előtti képviselő . Mint presbiter társ a presbitériummal egyetértésben vezeti a közösséget, és segíti a tagokat a növekedésben.
Saját példájával elöl jár és úgy vezet, mint aki szolgál. Nem uralkodik a nyájon, hanem szolgálja azokat.

4.6.1.2. A lelkipásztor feladatai

A MCG Egyház alapszabályának betartása, ill. betartatása.
A presbitérium felelős vezetőjeként felel a gyülekezet lelki és gazdasági munkáiért.
A gyülekezet tagjainak lelki gondozása.
Betegek látogatása.
Legyen elérhető a nap 24 órájában
Evangelizációs munkák szervezése, végzése
Vendéglátás gyakorlása, megszervezése.
Gyülekezeti rendezvények, konferenciák megszervezése lebonyolítása.
A gyülekezet számára megfelelő összejöveteli helyről való gondoskodás.

4.6.1.3. A szolgálói hivatal feltételei mely vonatkozik mind az apostol, próféta, tanító evangélista és pásztori szolgálatra.
  • minden esetben Istentől kapják személyes elhívásukat
  • az elhívást fel kell ismerjék a tagok
  • hitben meggyökerezett, Szent Szellemmel teljes érett keresztény jellemű legyen
  • tiszta világos igei látása, ismerete legyen
  • alázat, szolgáló lelkület, hűség, inthetőség
  • higgadtság, jó ítélőképesség, érzelmi stabilitás
  • tanítási képesség
  • elkötelezettség, megbízhatóság
  • készség a másokkal való együttműködésre
  • feddhetetlen rendezett magánélet, nem elvált
  • jó bizonysága legyen úgy a tagoktól, mint a kívül valóktól
  • jó pásztoroló és vezetői ajándéka legyen
  • tegyen eleget az I.Tim..3.1-7 és Tit.1..5-9-ben foglalt követelményeknek
  • legyen hajlandósága a folyamatos képzésre
  • A MCOG szervezeti szabályzatának, hitvallásának elfogadása
  • az országos vezetőség tekintélyének elfogadása
  • rendelkezzen jó vezetői ajándékkal
- amennyiben családos, felesége is példás életű gyülekezeti tag legyen
4.6.1.4.
  • A szolgálat betöltéséhez nem kötelező a felsőfokú teológiai végzettség, de elvárt valamilyen bibliaiskolai képzés, fontos a folyamatos tanulás. Amennyiben lehetőségei engedik Egyházon belül vegyen részt képzésben. Az (MIP) elvégzése minden szolgálótól elvárt, amennyiben nincs felsőfokú, szakirányú végzettség, kötelező.
4.6.1.5.
Ha a Gyülekezetet kiküldött apostolok alapították, az ő javaslatuk alapján az országos vezetők nevezik ki a szolgálókat. A későbbiekben a gyülekezet tagjai választják.

        1. A szolgálói, lelkipásztori cím megszűnhet
  • méltatlanná válás, egyházfegyelmi eljárás esetén
  • nyugdíjba vonulás kapcsán
  • elhalálozáskor
  • önkéntes lemondás esetén
  • a helyi gyülekezet, vagy országos vezetők által meghatározott egyéb okok esetén
pl. más szolgálatba való kinevezés.
- Amennyiben a lelkipásztor kíván lemondani, azt a lemondása előtt legalább három hónappal az országos elnök felé, írásban köteles jelezni.

      1. Szolgálattevő okmányai
        1. A MCOG évente a mindenkori országos elnök, és titkár által érvényesített arcképes igehirdetői igazolványt ad ki az általa szolgálatba állított felszentelt, és megbízott vezetők, valamint igehirdetők számára.
      2. A szolgálattevő szolgálatba lépése
Minden szintű szolgálattevő működése vezető szervekben vagy helyi gyülekezetben avatással, beiktatással kezdődik. .Első szolgálatba lépéskor az avatás, szolgálati hely változtatása esetén a beiktatás a megfelelő ünnepi esemény megnevezése. Az avatás illetve beiktatás az OE feladata helyi vezetők bevonásával.
      1. Szolgálattevők fegyelmi ügye
        1. Szolgálattevők ellen tanukkal alátámasztott ügyet ki kell vizsgálni . A kivizsgálást mindig az ügyben pártatlan bizottság végezheti. Amennyiben az OE tagjait nem érinti elsősorban ők jogosultak a vitás ügyek tisztázására.

      1. Presbitérium, diakónia, Gyülekezeti tisztségek
4.6.5.1. A presbitérium a lelkipásztorokkal közösen vezeti a Gyülekezetet, és végzi a Gyülekezeti szolgálatokat.
A presbiterek maguk is töltsenek be szolgálati hivatalt, vegyenek aktívan részt a gyülekezet vezetésében. A presbitérium tagjainak a száma lehetőleg érje el a teljes taglétszám öt %-t, de ne haladja meg a tíz %-ot.

4.6.5.2. A lelkipásztor a presbitériummal közösen meghatároz ill. meghatározhat vezetési szinteket
  • gyerekmunka ágazat vezető
  • ifjúsági, zenei- dicsőítő, missziós ágazat vezető
  • karitatív szolgálatvezető – szegények segítése, beteglátogatás
  • stb.

4.6.5.3. Presbiteri tisztségre csak a helyi gyülekezet tagjai közül választhatók szolgálattevők.
4.6.5.4. A presbitert a bibliai szempontok figyelembevételével (I.Tim..3.2-13, Tit..1.5-9) a gyülekezet választja, illetve menti fel. A presbiter legyen érett megbízható, az igét jól ismerő, tanításra alkalmas, jó ítélőképességű, fedhetetlen.
4.6.5.5. Minden szolgálati ágazat vezetésében fontos az ahhoz szükséges Szent Szellemtől való ajándék Istentől jövő felkenetés, aminek alkalmas jellembeli adottsággal kell párosulnia.
Az emberi képességek csak kiegészítik a Szellemi felkenetést, de semmiképpen nem pótolják.

4.6.5.6. A lelkipásztor és más hivatalok betöltői szolgálatukat Isten és emberek iránti szeretetből, végzik, és nem anyagi előnyökért. Ez azonban nem zárja ki azt hogy nem részesülhet anyagi juttatásban.
Tejes idejű foglalkoztatás az ide vonatkozó tőrvények előírásai betartása mellett lehetséges, valamint azt kiegészítve munkaköri leírással.

    1. Gyülekezeti fegyelem 
A Gyülekezeti fegyelem rendszere megegyezik az alapszabály idevonatkozó pontjaival.

4.7.1. Fegyelmi vétség minden olyan magatartás, mely sérti a gyülekezet kialakult rendjét, vagy rontja a gyülekezet erkölcsi hitelét, szentírásra épülő meggyőződését.

4.7.2. Fegyelmi vétségek többek között
- erkölcstelen magaviselet
- tévtanítások követése terjesztése
- pártoskodás, rágalmazás, durva sértő magatartás
- anyagiak hűtlen kezelése
- általános polgári törvényekbe ütköző cselekedetek

4.7.3. Gyülekezeti fegyelmezés fokozatai
  • személyes intés figyelmeztetés
  • személyes intés figyelmeztetés vezetők jelenlétében
  • megrovás nyilvánosan taggyűlésen
  • felmentés gyülekezeti szolgálat végzése alól
  • tagsági jog felfüggesztése
  • kizárás a gyülekezeti tagok sorából

4.7.4. A helyi Gyülekezetből való kizárás az országos tagságból való kizárást is maga után vonja.

4.7.5. Lelkipásztor vagy más vezetői hivatal személyével kapcsolatban felmerült panasz kivizsgálását az országos elnök vezeti le a gyülekezet presbitereiből és tagjaiból álló bizottság jelenlétében.

4.7.5.1. Vezetővel szembeni fegyelmi fokozatok
  • írásbeli figyelmeztetés
  • meghatározott szolgálati korlátozások
  • eltiltás minden nemű szolgálattól
  • kizárás a MCOG tagságából

4.7.6. A fegyelmezés célja nem lehet a fegyelmezendő megszégyenítése, megalázása, hanem Istennel és emberekkel való kapcsolatának helyreállítása. Mindig a legalacsonyabb fegyelmezést kell alkalmazni, ami a fenti célt szolgálja. A vétségét őszintén megbánó testvér tagságát kérésére vissza kell állítani.

4.7.7. A Gyülekezeti fegyelem minden tagra egyenlően vonatkozik, különös tekintettel az alábbi igékre.
1.Kor.14:40 1.Kor. 5:11 2.Kor 2:5-8 1.Pét.2:11-12 1.Tessz.5:14-15
2.Tessz.3:6,14-15 Tit.3:10-11 Zsid.3:12-13, 10:24-25 Gal.6:1 Mt.18:15-17


4.8. Egyházfegyelmi eljárás

4.8.1. Egyházfegyelmi eljárás hatáskörébe tartoznak a lelkipásztorok, regionális vezetők, országos vezetők, valamint országos intézmények vezetői.

4.8.2. Az egyházfegyelmi eljárást azon a szinten kell levezetni, ahol a fegyelmi vétség kialakult, az ottani vezetők, vezetőtársak, érintettek bevonásával.

4.8.3. A fegyelmi vétség eddig tárgyalt körén túl különös tekintettel
  • szolgálati hatáskörrel való visszaélés
  • kötelességek elhanyagolása
  • anyagiak hűtlen kezelése
  • tisztségének hitelét rontó magatartás 
      1. Az Egyházfegyelmi eljárást az országos elnök vezeti le az országos vezetők bevonásával. Amennyiben országos vezetőt érint, független fegyelmi bizottság felállítása szükséges.



        5.  Bélyegző használata

5.1. Országos bélyegző használata.
- az országos bélyegző használatára az elnök, helyettese, vagy helyettesei, valamint a gazdasági vezető jogosult

5.2. Regionális bélyegző használata.
  • Az országos elől járók jogosultak a regionális bélyegzők használatára.
5.3. Helyi bélyegző használata.
  • Helyi bélyegzőt az önálló jogi személyiséggel bíró gyülekezet lelkipásztora használhat, valamint az általa felhatalmazott helyi vezető.
    1. Minden helyi anyagi ügyben a helyi vezetők tartoznak teljes anyagi felelőséggel.
    2. Regionális és helyi bélyegzőt csak felelőségi nyilatkozatot aláírt személy használhat.
    3. Regionális és helyi bélyegzőt országos ügyekben használni tilos.

    1. Lelkipásztori, valamint szolgálói igazolványok és bélyegzők átvételi elismervényét az országos központban kell nyilvántartani.

5.7.1. Az igazolványok vagy bélyegzők elvesztése esetén az átvevőnek azonnali bejelentési kötelezettsége van az országos vezető vagy helyettese felé, ami alapján a gazdasági vezető tovább intézkedik.


Készült az Országos Vezetőség megbízásából 2002 decemberében.

Adatok frissítése 2003-12-17


Tenkely Csaba